Як правильно завязувати шнурки
Что может быть удивительного в отрезке шнура. Но какой-то находчивый изобретатель сообразил пропускать его в специальные пазы и декорировать детали обуви, одежды или подвязывать необходимые аксессуары, для удобства.
Дальше свое слово вставила часть любителей выдерживающих стиль. Красивые веревочки стали модным элементом одежды. Известные проэктировщики туфлей и курток выбирают их для подчеркивания стиля владельца, принадлежности к определенному модному направлению или тусовке.
Из примитивного куска плетения шнурок перерос в вещь, которой специалисты придают существенное значение.
article-content
Шнурки усіма відома форма кріплення взуття на нозі людини. Якщо ви хочете виділиться з натовпу, особливо якщо носите спортивне взуття з яскравими шнурками можете, зав'язувати їх різними незвичайними способами.
Щоб правильно зав'язувати шнурки, один кінець шнурка втягається в найпершу дірку на черевику, і простягається з внутрішньої частини взуття, до кінця і виводиться назовні в останній дірці. Другий кінець шнурка пропускається через всі отвори, виходить що шнурок, пропущений, через усі дірки йде паралельно.
Якщо ви любитель покататися на велосипеді, то шнурки зав'язуються таким чином. Одна частина шнурка пропускається з нижньої дірки в наступну, з цього ж боку потім в протилежну сторону, і знову в через дві дірки, і потім в протилежне отвір.
Така форма шнурівки чимось нагадує букву Г. Другий кінець шнурка пропускається точно так само, і вузол виходить не по центру черевика, а збоку, в протилежній стороні від педалей. Є наближена шнурівка до класичної. Частина шнурка вставляється з верхнього отвору, пропускається в третьому за рахунком отвір з протилежного боку, пропускається далі і так само вставляється в п'ятому отвір з протилежного боку.
На цій же
/article-content Ви часто чуєте фразу «А у вас шнурок розвязався»? І, навпаки, коли вам потрібно розвязати шнурки, вони раптом затягуються в таку тугу конструкцію, зрівнятися з якою може тільки гордіїв вузол? Бантик, любовно сформований вами на кінцях шнурків, весь час норовить зайняти вертикальне положення замість того, щоб лежати впоперек черевика?
Ви переконані, що шнурки - це найдурніше винахід людства і вважаєте за краще взуття на «липучці»? Це означає, що ви просто не вмієте правильно завязувати черевики.
Проведемо невеликий тест. Візьміть свої черевики і завяжіть шнурки на них бантиком, так, як ви звичайно це робите. Завязали? Ах, ви не знайшли черевик з шнурками?
Тоді завяжіть будь-яку мотузочок навколо своєї ноги. А тепер порівняйте ваш вузол з зразками.
Якщо він збігся зі зразком під № 1, ви можете далі цю статтю не читати. Якщо ж ви завязали так, як на зразку № 2, вітаю вас, мої підозри підтвердилися, ви просто не вмієте завязувати черевики!
Отже, яка різниця між вузлами 1 і 2, і чи є вона? Очевидно, є. Самі того не підозрюючи, ви використовуєте при завязуванні черевик морські вузли. І вузол, подібний № 2, ніколи не завяже поважаючий себе моряк.
Два полуузла, завязані в одному напрямку, називаються «бабин вузол», що означає його придатність тільки для завязування бабських косинок. За кордоном його називають «бабусиним», «безглуздим», «помилковим», «салаговим» вузлом, не надто приємно, чи не так?
Але для справжніх леді та джентльменів, якими ви, безсумнівно, є, більш відповідним є вузол № 1, що носить в морській термінології назва «скольязщій прямий» або «ковзний рифовий». «Ковзаючий» означає, що ми може розвязати цей вузол, потягнувши за кінці шнурка. Завязаний без бантика, цей вузол буде носити назву «прямий» або «рифовий».
Вам цікаво, звідки походить ця назва? Від слова «риф-штерт» - невеликий, вплутався в полотнище вітрила кінець троса, яким «брали рифи" тобто повязували частина вітрила, щоб зменшити його площу при сильному вітрі. Стародавні греки та римляни називали його геркулесових або геракловим вузлом, тому що Геракл завязував їм на своїх грудях передні лапи шкури вбитого лева.
Він завязується так: один полуузел в одному напрямку і один - у протилежному. Цей вузол виглядає більш красиво завдяки тому, що лежить рівно. А в поєднанні з начищеними до блиску черевиками виглядає просто чудово.
Правильно завязати рифовий вузол вам допоможуть наступні малюнки. Перший полуузел завязується дуже просто, я сподіваюся, їм ви володієте досконало.
А ось способів завязування другого полуузла може бути декілька. Тут я приведу найбільш швидкий, симпатичний і елегантний, автор якого - якийсь Ian W. Fieggen, а вузол так і називається «Ian Knot» («вузол Яна»).
Цей містер навіть створив цілийсайт, Присвячений мистецтву завязування черевиків шнурків, чим довів, що завязати шнурки - не така проста справа, як ми думаємо. На цьому сайті ви знайдете також 31 спосіб шнурування черевик, та іншу корисну інформацію (щоправда, вся вона на англійською мовою, але зате з картинками, частина яких була використана мною в цій статті).
Крім краси, рифовий вузол має ще одну перевагу. Якщо у вас на черевиках затягнеться «бабин» вузол, ви будете змушені лягти в своїх черевиках спати, особливо якщо шнурки намокнуть.
Ну а що ж щасливі власники рифового вузла? Їм впоратися зі своєю проблемою набагато простіше. Більше того, простий рифовий вузол ви можете і самі завязати на черевиках, якщо у вас раптом порвався шнурок і його довжини не вистачить, щоб завязати бантик. Такий вузол розвязується досить просто.
Візьміть в ліву руку вільний кінець А. У праву руку візьміть кінець B. Різко і сильно смикніть кінці у різні боки. Одна сторона вузла випрямиться. Вам залишилося тільки витягнути випрямлений кінець з петель.
Готово!
До речі, таким же вузлом можна завязати бантики на волоссі, сукнях, фартухах. Тепер ви можете не відмовляти собі в купівлі черевик зі шнурками!
Чоловік реагує на це дуже спокійно і говорить, що незабаром шнурків взагалі не буде і вчити немає потреби. А я навчаю сина, і все безрезультатно. Підкажіть, як нам навчити сина, йому це дуже заважає в школі, він нічого не встигає, на уроки запізнюється.
Ви абсолютно маєте рацію, навчити дитину цих, на перший погляд, нехитрих операцій потрібно обов’язково. Адже в житті різні ситуації трапляються, і не завжди застібка може виявитися на липучках або на «блискавці».
І застібання ґудзиків, і зав’язування шнурків все це з розряду навичок самообслуговування. Навчання цих дій важливий етап у розвитку дитини. Крім того, ці дії допомагають розвивати дрібну моторику дитини, яка їй стане в нагоді, коли вона почне вчитися писати.
Та й на розвиток мовлення моторика теж впливає.
Терпіння вам знадобиться, це точно. Ви можете показувати малюкові, як саме потрібно зав’язувати і застібати. Хай він пробує сам, а ви його хваліть.
Між іншим, продаються спеціальні ігри-шнурування, які можна пропонувати дітям з раннього віку (навіть до року), і тоді у вас буде значно менше проблем із зав’язуванням шнурочків.
Дитина навчилася застібати ґудзики, але робить це дуже поволі, і ви хвилюєтеся, що син запізнюється на урок? Приходьте в школу раніше, щоб малюк міг без поспіху роздягтися і скласти свої речі. З часом у нього все виходитиме значно швидше, тому що він дорослішатиме, і рухи його рук ставатимуть більш спритними і точними.
article-content
Від функціонального до неймовірного - спосіб, яким зав'язуєте свій шарф, має велике значення! Спокушені структурою, дизайном, кольором і тканиною шарфів ми можемо виглядати набагато привабливіше, коли носимо їх. Спосіб зав'язування шарфа так само естетично важливий, як і сам шарф.
Різноманітні методи зав'язування шарфів роблять шарфи захоплюючим і універсальним доповненням до вашого гардеробу. Від простого вузла ділової жінки до чарівності голлівудської зірки - в долі секунди один шарф може перетворити ділову жінку в сексуальний сирену.
У той час як гарні прикраси перетворюють наші шиї і плечі, шарф має більше функцій. Носіть його, як короткий топ в гарячий задушливий день. Розгорніть його і розкладіть на піску, як покривало.
Обв'язавши шарф навколо талії, ви отримаєте ідеальний ремінь або пожвавите вашу капелюх, підв'язавши її.
Найпоширенішими способами правильно зав'язувати шарф, для витонченої жіночої шиї:
- це простий вузол, який використовує вузький шарф або який-небудь хустку;
- європейський вузол, що використовує довгий шарфик або пашміну;
- Аскот-вузол, який використовує шовкову хустку у вигляді квадрата;
- затяжний вузол ("зашморг"), що використовує шовковий квадратний шарф;
- бандана-вузол, який використовує хустку з шовку трикутної форми, пашміну; вузол "під пальто", що використовує теплий витягнутий шарф будь-якого розміру.
У чоловіків є стільки ж варіантів правильно зав'язувати шарф - від стандартного до чогось особливого. Спробуйте класичний європейський стиль зав'язування чоловічого шарфа, для незвичайного виду зав'яжіть шарф, як хустка або куфия, або якщо ви хочете більш формальний вигляд то зав'яжіть, як краватка.
Творчий потенціал пов'язки шарфа безмежний. Однак, як і у художника, втупився на свіже, незаплямований листок паперу, початок роботи може бути невеликим приборканням. Вдало створення невеликої недбалості, тому не слід сильно затягувати шарф.
Вибір в'язки шарфа дуже важливий, тому що вранці часу мало, і досягти потрібних результатів можливе тільки при постійній тренуванні.
/article-content
Коли дитина підростає, то він вчиться самостійно одягатися. З часом настає момент, коли перед ним стоїть завдання завязати шнурки на своїх черевиках. Хтось намагається сам навчитися, а інших дітей потрібно підштовхнути до цього кроку.
Батьки в такому випадку починають задаватися питанням, як навчити дитину завязувати шнурки.
Для того, щоб дитина хотів і міг завязати шнурки на своєму взутті, необхідно дотримуватися кількох правил:
- враховуйте вік дитини. Найбільш відповідний період для навчання чотири-шість років;
- памятайте, що дівчатка випереджають хлопчиків за своїм розвитком, тому в разі зацікавленості з боку дочки можна запропонувати їй спробувати завязати шнурки раніше, ніж їй виповниться 4 роки.
Робити це потрібно при першому ж бажанні дитини;
- необхідно переконатися, що дитина знає, що таке права і ліва нога;
- варто вибрати тільки одні метод шнурування черевик, інакше дитина буде в них плутатися;
- при виконанні шнурівки необхідно щоразу повторювати одні й ті ж коментарі, щоб дитина їх швидше запамятав і краще засвоїв;
- допомагати завязувати шнурки краще сидячи ззаду чи збоку;
- якщо малюк відмовляється вчитися завязувати черевики, важливо не наполягати, щоб не викликати протилежну реакцію, коли дитина категорично перестане вчитися виконувати шнурівку.
Варіанти завязування шнурків
Способи як можна правильно завязати шнурки, досить різноманітні і батько може вибрати найбільш підходящий конкретно для своєї дитини.
Найкращий спосіб це власний приклад. Оскільки діти люблять наслідувати дорослим, бачачи, як ви самі завязуєте собі шнурки на взутті, з часом дитина почне проявляти інтерес до цього процесу і просити дозволити допомогти вам завязати взуття.
Необхідно сісти поруч з дитиною, поставити перед ним взуття, пояснити і показати, що петелька повинна утворюватися тільки з одного шнурка, в той час як другий шнурів протягують в отриману петельку, але не до кінця. Такий метод називається «бантик».
Якщо дитина буде зашнуровувати взуття так званим «бабусиним вузлом», коли формуються відразу дві петельки, то з часом такий вузол швидше розвяжеться.
Після того, як дитина опанував найбільш простими і популярними способами завязування шнурків, він може спробувати робити складні вузли.
Ігри на завязування шнурків
Дитина найкращим чином засвоює інформацію в грі, тому доцільно придбати для нього спеціальну іграшку-шнурівку. Такі іграшки можна давати дітям, починаючи з дворічного віку.
У магазинах шнурівки представлені не тільки у вигляді взуття, а й у вигляді тварин, овочів і фруктів, де треба пропустити гусеничку через отвір. Такі розвиваючі ігри дозволять розвинути дрібну моторику, навчити малюка навичкам просмикування мотузочки через отвір.
Батькам слід памятати, що завязування шнурків являє собою досить складний процес, який вимагає великого часу на навчання і терпіння з боку не лише батьків, а й дитини.
Уміння завязувати шнурки на сьогоднішній день перестає бути необхідним для дитини. Блискавки і липучки полегшують життя дітей, батьків і вихователів.
Але, погодьтеся, що якщо дитина навчиться завязувати шнурки, то це буде аж ніяк не зайве вміння, крім того, сам процес навчання надзвичайно корисний для розвитку дрібної моторики. Приблизно у віці 2 років малюк починає проявляти зацікавленість до розшнурування взуття: він намагається витягнути шнурок з черевика.
Цей момент необхідно зловити і наочно показати дитині, що шнурки можна не тільки витягати з взуття, а й всиляти їх назад. Для того, щоб підтримати інтерес дитини, рекомендується використовувати не слизькі шнурки яскравого забарвлення. Найперший етап це просто просовування шнурка в дірочку.
На цьому етапі реальну взуття цілком можна замінити спеціально випускаються. Найпростіші шнурівки випускаються з деревяною голкою на кінці, що значно спрощує процес протягування шнурка.
Коли дитина легко буде справлятися з просовиванія шнурка в дірочки, можна переходити до процесу Шурування. Покажіть дитині, що черевики можна шнурувати по різному: стьобанням, драбинкою, полосочкой, це приверне увагу малюка, і він захоче повторити ваші дії.
Тільки після освоєння цього завдання можна приступати до наступного етапу: вязання вузликів. Слід памятати, що завязування шнурків для дитини завдання дуже складне і тому навчання вимагає тривалого часу і терпіння.
Найчастіше опановують мистецтво завязування вузликів з бантиком діти, які досягли чотирирічного віку. Якщо карапуз робить це вже в три роки порадійте за нього, якщо немає не змушуйте. Всьому свій час.
Показуйте дитині, як правильно завязувати шнурки. Спочатку тренуйтеся на простих вузликах: нехай малюк візьме обидва шнурка і покладе їх один на одного у вигляді хреста і спробує один кінець продернуть під інший, після чого нехай потягне обидва шнурка в різні боки!
Ура! Вузлик вийшов! Коли дитина навчиться вязати вузлики, можна приступати до бантику.
Щоб дитині було зручніше, на початку занять самі складайте
Тепер йому потрібно тільки зробити ще один вузлик. Ближче до 4 років вже можна попросити дитину самому складати разом кінці шнурків (бантик). Тренування потрібно проводити постійно, так як в цьому віці дитина освоює спеціальні навички тільки при частих заняттях.
Перетворюйте вправи в гру, залучаючи до занять іграшки і ляльки, грайте в морських піратів. Все це допоможе сформувати навички малюка і через деякий час він порадує вас свої перші, самостійно завязаним шнурком!
А що повинно порадувати Вас ще більше, пальчики дитини стануть більш слухняними і спритними. Не забудьте розповісти друзям про цій статті! .
Як завязувати шнурки?
Ще зовсім недавно на те, як завязувати шнурки, ніхто не звертав великої уваги. Сьогодні ця невелика деталь образу стає значною і набирає вагу. Тому кожному модники і модниці варто ознайомитися з тим, як робити це таким чином, щоб вигідно підкреслити свій стиль.
Як завязувати шнурки класичним способом, відомо всім, тому ми про нього говорити не будемо. Перейдемо відразу до менш поширеним і більш оригінальним способам. Завязати шнурки можна швидко.
Для того щоб це зробити, треба взяти в руки кінці шнурка, міцно схопити їх пальцями, потім зробити петлі на обох сторонах і протягнути їх один в одного. Це дуже швидкий і простий спосіб, ним можна скористатися завжди, коли на збори часу в обріз. Як завязувати шнурки, щоб було ще й красиво?
Якщо повторити перші два кроки попереднього методу, тобто міцно взяти шнурки в руки і зробити петлі, а потім перехрестити два рази і пропустити крізь отвір, що утворився, то вузол вийде не тільки красивим і акуратним, але і дуже міцним.
Деякі оригінали люблять завязувати шнурки для взуття особливими вузлами. Наприклад, двухпетельний вузол. Для того щоб його завязати, треба підготувати довгі і вузькі петлі з кінців шнурків.
Вузол повинен утворитися так, щоб обидва кінці вийшли на одну сторону. Конструкція виходить оригінальна, але не дуже надійна. Так можна завязувати, наприклад, шкіряні шнурки.
Наступний вузол більше підходить для кедів і кросівок. Він виконується в два етапи. У першу чергу шнурки завязуються звичайним способом з двох петель.
Після цього одна петля спускається, і завязується ще один вузол з спущеною петлі і тієї, що залишилася. Цей спосіб виглядає дуже оригінально.
І апогей плетіння з шнурків це подвійний двухпетельний вузол. Процес його створення вимагає часу, але результат перевершує всі очікування. Ви отримуєте симетричний, надійний, просто прекрасний вузол. Дві петлі треба перехрестити.
Потім одну з них треба відправити в отвір, що. Цю ж петлю треба обернути кілька разів навколо другої і затягнути. Вузол готовий!
Все це були поради для дорослих, які стануть в нагоді тим, хто вже вміє завязувати шнурки. Але треба прищеплювати цей навик і маленьким людям, тобто дітям.
Тут потрібен особливий підхід до кожної дитини, так як у всіх різний рівень розвитку, способи сприйняття інформації та її запамятовування. Хтось вже в 3 роки вміє завязувати шнурки, а хтось навчається тільки до 7 років. І це нормально.
Процес навчання тому, як завязувати шнурки, копіткий і тривалий. Для того щоб навчити дитину цього, треба сидіти за ним і витягати руки паралельно його рукам, щоб йому було видно, як все буде виглядати.
Якщо стоятиме навпроти, то мозок дитини буде робити багато важкої роботи, щоб отзеркаліть процес. Для деяких дітей це вкрай складно.
У процесі навчання треба більше хвалити дитину, тому що успіх прийде тільки після тривалих тренувань. Звичайно, перехвалювати теж не треба, бо тоді ваше чадо може так ніколи і не навчитися завязувати шнурки правильно.
Як часто вам говорять фразу «А у вас розвязався шнурок»? Звичайно, не часто. А саме, зовсім навпаки, як тільки вам треба розвязати шнурки, вони відразу затягуються в таку тугу неясну конструкцію, що ви починаєте розуміти, що таке гордіїв вузол!
Бантик, який ви так старанно сформували на кінцях шнурків, чомусь весь час займає вертикальне положення. Ні, щоб спокійно лежати впоперек черевика? І ви переконуєтеся, що шнурки це дурне винахід людства і переходите на взуття на «липучці»? А це просто означає, що ви не знаєте, як завязувати шнурки на своїх черевиках. Оволодіти цією технікою, звичайно ж, куди простіше, ніж навчитися плести макраме, але все ж
Яким способом і як краще завязувати шнурки
А яка різниця, яким способом їх завязувати? Очевидно, є. Ви самі того нехотя при завязуванні черевик використовуєте морські вузли. Два полуузла, які повязують в одному напрямку, називають «бабин вузол», і він придатний лише для того, щоб завязувати бабські косинки.
За кордоном його називається «бабусин», «безглуздий», «помилковий». Не дуже приємно, правда?
Так як же завязувати шнурки
Для справжніх леді та джентльменів, найбільш відповідним є, званий в морській термінології «прямої ковзний» або «рифовий ковзний». Ковзаючим його називають через те, що цей вузол можна розвязати, лише потягнувши за кінці шнурка.
Якщо його завязати без бантика, то він вже називається «прямий» або «рифовий». У стародавній Греції та Римі його називали геракловим або геркулесових, тому що на такий вузол завязував Геракл передні лапи шкури убитого їм лева на своїх грудях.
Його завязують так: в одному напрямку один полуузел і другий в іншому напрямку. Цей вузол лежить рівно, і, відповідно, виглядає більш красиво. Крім краси, рифовий має ще дуже хорошим властивістю.
Якщо ви не знаєте, як завязувати шнурки, і у вас на черевиках раптом затягнеться «бабин» вузол, то вам доведеться лягти спати в черевиках, особливо якщо шнурки мокрі. А рифовий вузол розвязується дуже просто.
Взявши в ліву руку береться вільний кінець А. У праву руку треба взяти кінець B, і смикнути в різні боки кінці різко і сильно. Тут же випрямиться одна сторона вузла. Залишається тільки витягнути з петель випрямлений кінець.
Крім того, якщо шнурок у вас раптом порвався і довжини його не вистачає, у вас вийде і самим завязати на черевиках простий рифовий вузол, щоб вийшов бантик. Таким же вузлом можна завязувати бантики на волоссі.
Тепер ви можете купувати собі черевики зі шнурками, тому що ви вже знаєте, як завязувати шнурки!
Источники:
http://yak-vsi.com, http://arhiv-statey.pp.ua, http://vyhovannia.org.ua, http://pan-ta-pani.com, http://wjournal.com.ua, http://gadgetprograms.com, http://svitohlyad.com.ua, http://reshebnik.rv.ua
Еще статьи:
Комментариев пока нет!